Valmisteluryhmillä on oikeus käyttää asiantuntijajäseniä tarpeen mukaan.

Puheenjohtaja Vesiluoma Timo, Satakuntaliitto
Varapuheenjohtaja Karvonen Marja, Satakunnan ELY-keskus
Sihteeri Vähäsantanen Saku, Satakuntaliitto, aluekehitys
Sihteeri Hietala Kari, Satakuntaliitto, aluekehitys
Jäsenet:
Jortikka Anne, Satakunnan ELY-keskus
Saari Maija, Satakunnan ELY-keskus
Pukkila Timo, Satakunnan ELY-keskus
Ahvenjärvi Hannu, Satakunnan ELY-keskus
Tupala Krista, Satakuntaliitto
Laitinen Katja, Satakuntaliitto
Harrivaara Pauliina Juko / varajäsen Rantala Jarmo
Tomberg Jyrki Juko / varajäsen Kotaoja Kristiina KOHO
Pajamäki-Turunen Tuula JHL / varajäsen Starck Eija
Aro Timo Porin seutu / varajäsen Lähteenmäki Tomi
Suokanto Johanna Rauman seutu
Lanne Viveka Pohjois-Satakunta
Puheenjohtaja Karvonen Marja ELY-keskus (vuorotteleva puheenjohtajuus)
Puheenjohtaja Sundell Juhani TE-toimisto (vuorotteleva puheenjohtajuus)
Sihteeri Jortikka Anne, Satakunnan ELY-keskus
Jäsenet:
Saari Maija, Satakunnan ELY-keskus
Vataja Jouni, Satakunnan ELY-keskus
Laine Päivi, TE-toimisto
Peurala Elina, TE-toimisto
Remmer Satu, TE-toimisto
Laitinen Katja, Satakuntaliitto
Raikkerus Juri, Pardia / varajäsen Rimpiläinen Pasi
Heino-Mattila Jaana, Juko / varajäsen Kovero Heikki JHL
Kokkonen Tarja JHL / varajäsen Harrivaara Pauliina JUKO
Kilkku Lauri Porin seutu / varajäsen Pitkänen Pasi
Nurmi Heikki M. Rauman seutu
Rajamäki Marko Pohjois-Satakunta
Puheenjohtaja Antila Pekka, Satakunnan ELY-keskus
Varapuheenjohtaja Mäntylä Hanna,Satakunnan ELY-keskus
Sihteeri Pukkila Timo, Satakunnan ELY-keskus
Jäsenet:
Rosvall Katriina, Satakunnan ELY-keskus
Simppa Heikki, Satakunnan ELY-keskus
Mutila Eija, Satakunnan ELY-keskus
Tupala Krista, Satakuntaliitto
Johansson Veli-Jukka, YTA-alue Kankaanpää / varajäsen Malmberg Marja
Suominen Mikko, YTA-alue Rauma / varajäsen Kivelä Marjatta
Huhtamäki Maria, YTA-alue Pori / varajäsen Kankaanpää Hannu
Kallionpää Ari, YTA-alue Huittinen / varajäsen Varpula Heli
Mäntynen Pirjo, Lomituspalvelu Vehmaa / varajäsen Vanhanen Kati
Poikelispää Sirpa, Lomituspalvelu Honkajoki / varajäsen Järvenpää Päivi
Rajakallio Kaija, Pardia / varajäsen Tuomikoski Mervi
Soini Riikka, Jyty / varajäsen maatalouslomittajat ry Vehmaa
Koskinen Seija JHL / varajäsen Ylikoski Arja
Ruissalo Mika Porin seutu / varajäsen Ala-Luopa Pentti
Suominen Mikko Rauman seutu (ks. yllä YTA-alue Rauma)
Laitila Jarkko Pohjois-Satakunta
Puheenjohtaja Liuska-Kankaapää Päivi, Satakuntaliitto
Varapuheenjohtaja Seppälä Anna-Leena, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Sihteeri Savola Anne, Satakuntaliitto
Jäsenet:
Roslöf Susanna, Satakuntaliitto
Nummela Anne, Satakuntaliitto
Turunen Ville, Satakuntaliitto
Lindholm Hanna, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Kärki Antti, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Seppälä Anna-Leena, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Koskinen Mirja, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Haliseva-Soila Merja, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Gustafsson Esko, Varsinais-Suomen ELY-keskus
Mutila Eija, Satakunnan ELY-keskus
Sipari Virpi, JHL
Perttula Heli Varsinais-Suomen ELY:n henkilöstö
Perttula Esa Varsinais-Suomen ELY:n henkilöstö
Moilanen Jukka Porin seutu / varajäsen Prehti Jari
Eskolin Juha Rauman seutu
Mattila Ilmari Pohjois-Satakunta
Puheenjohtaja Kielinen Tiina, Satapelastus / varajäsen Ekberg Petri
Sihteeri Torvinen Mirva, Satapelastus
Jäsenet:
Perttula Esa, Varsinais-Suomen ELY-keskus (L-vastuualue)
Antila Pekka, Satakunnan ELY-keskus (E-vastuualue)
Pakarinen Kimmo, Varsinais-Suomen ELY-keskus, (Y-vastuualue)
Laine Ari-Pekka, Satakunnan sairaanhoitopiiri
Laitinen Katja, Satakuntaliitto
Jussila Tanja KOHO
Riepponen Jukka JHL / varajäsen Partanen Riitta Satakunnan pelastuslaitos/SHP
Mansikkamäki Asko KOHO / varajäsen Puisto Pekka Satakunnan pelastuslaitos
Tervakangas Matti Jyty
Vainio Pasi Porin seutu / varajäsen ilmoitetaan myöhemmin
Peltonen Risto Rauman seutu
Lepistö Jorma Pohjois-Satakunta
Perttula Arto Suomen sopimuspalokuntien liitto ry Satakunta /varajäsen Ari Lagerbom

Huom: ryhmässä on 4+2 henkilöstön edustajaa muista ryhmistä (3+3) poiketen.

Puheenjohtaja Mäkilä Jukka, Satakuntaliitto
Varapuheenjohtaja Rosnell Seija, Kehakeskus
Sihteeri Oja Outi, Satakuntaliitto
Jäsenet:
Jylhäsaari Satu, Satakunnan ELY-keskus
Rajala Risto, Satakunnan pelastuslaitos
Leikkola Tuomo, YTA-alueet
Poikelispää Sirpa, lomitustoimi
Lankiniemi Matti, Satasoten ympäristöterveydenhuolto työryhmä
Jylhäsaari Satu JHL / varajäsen Kovero Heikki
Suominen Sami JHL / varajäsen Pajamäki-Turunen Tuula
Laaksonen Pirjo Jyty / varajäsen x
Koivisto Katariina Porin seutu / varajäsen Siltala Reijo
Raita Mervi Rauman seutu
Ehto Jukka Pohjois-Satakunta